Saygıdeğer Mesai Arkadaşlarım ve Sinoplu Hayırseverlerimiz ;

Sinop Üniversitesi Rektörü ve Sinop Üniversitesi Vakfı Başkanı olarak;

  • 2019 yılı Eylül ayından itibaren Sinop Üniversitesi Vakfına düzenli yaptığınız bağışlarla Türkiye’deki diğer devlet üniversitelerine örnek olacak bir dayanışma sergilediğiniz için, her ay bağışçılar listesinde ismi bulunan siz akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.
  • Üniversite Vakfına yaptığınız düzenli bağışlarla farklı kategorilerde her ay yaklaşık 300 öğrencimize burs verme imkanı oluşturduğunuz için şükranlarımı sunuyorum.
  • Üniversite Vakfının aylık olarak verdiği burs bütçesini 40.000 TL gibi güzel bir miktara ulaştırdığınız için sizleri tebrik ediyorum.
  • Çoğunlukla kendi personelinin aylık düzenli olarak yaptığı bağışlarıyla bu miktarda bir Vakıf bütçesine ve bu kapsamda bir hizmet yelpazesine sahip başka bir Üniversite Vakfının bulunmadığı gerçeğinden hareketle, bu özellikteki tek Üniversite Vakfı olma gururunu bizlere yaşattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.
  • Sinop Üniversitesi tarihinde bir ilk olarak bu Ramazan ayında Sinop Merkezdeki birimlerimizde okuyan 1500 öğrenci, ilçelerdeki birimlerimizde okuyan 1000 öğrenci olmak üzere toplamda Sinop Üniversitesine kayıtlı 2500 öğrencimize iftar verme onurunu Üniversitemize yaşattığınız için sizleri kutluyorum.
  • Vakfımız tarafından gerçekleştirilen “Öğrenci İftarları” etkinliğine maddi katkı sağlayarak 750 öğrencimizin iftar etmesini sağlayan Sinoplu İş İnsanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.
  • Sinop Üniversitesi Vakfına zaman zaman bağışta bulunan personelimizin bu durumu düzenli hale getirmelerini ve her ay Vakıf sayfasında yayımlanan “Bağışçılarımız” listesinde yer almalarını temenni ediyorum.  Zira, Hz. Peygamber; “ Allah nezdinde en güzel amel/eylem/iş az da olsa sürekli olandır” buyurmaktadır.
  • Üniversitemiz Vakfına bağış yapmayı düşündüğü, vakfın imkanları sayesinde oluşan güzelliklerde kendisinin de katkısının bulunmasını planladığı halde henüz vakfa bağış yapmanın hazzını tadamamış olan akademik ve idari personelimizin, az çok demeden, gönüllerinden geldiği miktarda aylık bağışta bulunarak Vakfımıza katkı sağlamalarını bekliyoruz.
  • Üniversitemize gerek naklen gerekse ilk atama şeklinde yeni gelen akademik ve idari personelimize hoş geldiniz diyor, onların da gönüllerinden koptuğu miktarda aylık olarak vakıf hesaplarından birine bağışta bulunmalarını bekliyor, az da olsa yapacakları bağışların Vakıf için önemli olduğunu bilmelerini diliyorum.

Bu vesileyle Sinop Üniversitesinde görev yapan akademik, idari ve teknik bütün personelimize, öğrencilerimize ve hayırsever Sinoplu hemşehrilerimize; sağlık ve afiyet diliyor, ailecek mutlu bir şekilde Ramazan Bayramına kavuşmalarını niyaz ediyorum.

Saygı ve muhabbetlerimle.

Prof. Dr. Nihat DALGIN
Rektör