Sinop Üniversitesi Vakfı’nın 30. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 30 Mart 2022 tarihinde Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısına; Sinop Vali Vekili Sayın Abdullah Şahin, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Durağan Belediye Başkanı Sayın Ahmet KILIÇASLAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Sinop Defterdarı Sayın Naci GÜNAYDIN, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürlerimiz ile diğer vakıf üyelerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Rektörümüz ve Vakfımızın Başkanı Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN yaptı.

“Konuşmasına 30 yıllık bir geçmişi olan Sinop Üniversitesi Vakfı’nın, kuruluşundan günümüze kadar çok önemli çalışmalara imza attığını belirterek başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Bugün Sinop Üniversitesi 580 akademik ve 521 idari personeli ile 13 bine yaklaşan öğrencisine hizmet veriyorsa kuşkusuz Sinop Üniversitesi Vakfı’nın bunda çok büyük payı vardır” dedi. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2021 yılı içerisinde de vakfın gelirlerini artırmak, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerimize daha fazla katkı sağlayabilmek adına çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Üniversitemizde başlatmış olduğumuz bağış kampanyamız sayesinde akademik-idari personelimizin ve dış paydaşlarımızın katkıları ile 2021 yılında 162 bin TL şartlı bağış, 233 bin TL şartsız bağış olmak üzere toplamda 400 bin TL bağış toplanmış ve bunun yaklaşık 162 bin TL’si öğrenci bursu olarak verilmiştir.” dedi.

Sinop Üniversitesi Vakfı’nın öğrencilerimize sağladığı burs olanaklarının yıl boyunca devam ettiğini belirten Rektörümüz, şu bilgileri paylaştı:

“Sinop Üniversitesi Merkez Kütüphanesi” yapımı için Vakfımız tarafından tanıtım kampanyası başlatılması, yapılacak şartlı bağışların kabul edilmesi, bağışçıların web sayfasında duyurulması ve tanıtım broşürü bastırılması kararı aldıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN konuşmasını Vakfımıza kurulduğu günden bugüne kadar destek sunan ve katkı sağlayan üyelerimize teşekkür ederek; vefat eden üyelerimizi ise rahmetle anarak tamamladı.

Üniversitemiz Vakfı’nın 2021 Yılı Bilançosu, Gelir-Gider Tablosu, Kesin Bütçesi ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasibi Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN tarafından, Denetleme Kurulu Raporu Denetleme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sayın Rıza BAYRAK tarafından okundu  ve tümü birden oylandı.

Yeni yönetimin oluşturulması için açık oylama ile yapılan seçimde; mevcut yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyelerinin yeni dönem için devamına oy birliği ile karar verildi.

Sinop Üniversitesi Vakfı 30. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, dilek ve temenni bölümü ile sona erdi.